Ev Tipi IPL Lazer

1997’den beri özel epilasyon salonlarında uygulanan IPL Lazer Epilasyon, ev kullanıcısı için tasarlanan yeni modeller sayesinde kolay ve etkili bir biçimde evde de uygulanabiliyor. Ev tipi IPL Lazer ile tüy uzaması döngüsünü kıran yoğun ışık atımı (IPL) sayesinde birkaç uygulamadan sonra tüylerin yeniden uzaması engellenebilmekte.

IPL Lazer Ne Demek
Yoğun atımlı ışık sistemidir (açılımı: Intense Pulse Light). IPL cihazları 400 -1200 nm dalga boyu arasındaki ışığı kullanarak yüksek enerjili atışlar yapabilir. İstenmeyen tüylerin yok edilmesi ve kıl köklerinin kurutulması için uygulanır.

IPL Lazer Farkı
IPL Lazer’de farklı ışın dalgaları kullanılır. Yani lazerde tek dalga boyu kullanılırken, IPL yönteminde farklı farklı dalga boyları kullanılır. IPL Lazer’de farklı filtreler ile ışığın dalga boyu değiştirilebilir. Atım gücü, atım süreleri, atım sayısı gibi parametreler ayarlanabilir. Daha az ısı ve ışık vererek epilasyon sonrası lazer etkisinin daha az hissedilmesi sağlanır. Koyu tenli kişiler için uygun olmayan pek çok lazer tedavisine iyi bir alternatiftir. Böylece lazer epilasyona hassas olan kişilerin de epilasyon yaptırmasına olanak tanınmış olur.

IPL Lazer Nasıl ve Nerede Kullanılır?
IPL Lazer Epilasyon cihazını başlıkları sayesinde farklı vücut bölgelerinde kullanmak mümkün. Ev ortamında kolay epilasyon yapmanızı sağlayan kıvrımlı başlıkların şekilleri ve boyutları birbirinden farklı. Bacak, kol ve karın bölgeleri için ayrı başlık kullanılırken, yüzde üst dudak, çene için ayrı, bikini bölgesi ve koltuk altları için ayrı başlıklar kullanabilirsiniz.

Evde IPL Lazer Kullanımı ve Avantajı
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için güzellik merkezleri ilk akla gelen seçenek olsa da evde kullanıma uygun IPL Lazer cihazları sayesinde durumu çok daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz. Üstelik konforu ve hijyeni de garantilemiş oluyorsunuz. Kullanımı çok kolay olan bu aletler ile birkaç düzenli uygulama sonucu pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün.

IPL Lazer Sonuç Verir mi?
Evde güvenli ve etkili kullanım için geliştirilmiş IPL Lazer epilasyon cihazları ev ortamında rahat ve etkili bir biçimde uygulama sağlıyor. Profesyonel güzellik salonlarında kullanılan teknolojiyi temel alan ışık bazlı bu cihazlar, kullanma kılavuzlarında belirtilen şekilde ve doğru kullanıldığında sonuç verecektir. Ancak açık sarı, beyaz, açık gri veya kızıl tüylerde ve koyu renkli çok esmer ciltlerde sonuç tatmin edici olmayabilir.

IPL Lazer Erkek İçin Uygun Mudur?
Kullanım talimatları kadınlar için özel olarak hazırlanmış olsa da erkekler de (bazı bölgeler hariç) kullanabiliyor. Erkekler için tüy tipinin daha kalın ve sert olduğu bölgeler (sakal ve testisler gibi) haricinde kullanım önerilir.

Ev Tipi IPL Lazer Özellikleri
IPL Lazer epilasyon cihazı seçerken evde rahat kullanım için şu temel özellikleri dikkate alabilirsiniz;

 1. Farklı Vücut Bölgelerine Uygun Başlıklar
  Hassas bölgeler, vücut ve yüz bölgesi için kullanılan ayrı başlıklar sayesinde daha rahat ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 2. Kablosuz ve Kablolu Kullanım
  Kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen IPL Lazer Epilasyon cihazları kullanım rahatlığı ve hareket özgürlüğü sağlar.
 3. Farklı Işık Ayarları
  IPL Lazer cihazlarında birbirinden farklı ışık ayarları bulunur. Cilt tonunuza en uygun ışık ayarını seçerek uygulama yaparsınız. Satın aldığınız IPL Lazer cihazının kullanım kılavuzunda tavsiye edilen uygulama programına mutlaka bakın.
 4. Kullanıma Hazır Olmalı
  Kartuş doldurmayı veya jel kullanımını gerektirmeyen IPL Lazer Epilasyon cihazları kutudan çıktığı anda kullanıma hazırdır.

Ev Tipi En İyi 5 IPL Lazer Epilasyon Cihazı

İşte yukarıdaki özelliklere uygun ve evde kullanmak için satın alınabilecek en iyi modeller…

1- Philips BRI953/00 Lumea Prestige IPL Lazer Epilasyon

Vücut, yüz ve hassas bölgelerde en iyi sonucu vermek için tasarlanmış olan Philips Lumea Prestige BRI953, benzersiz kıvrımlı başlıklara sahip. Kablolu ve kablosuz kullanımı ve SmartSkin teknolojisi ile en etkili IPL çözümünü sunuyor. Philips Lumea Prestige BRI953 Fiyatına Bak / İncele >>

 

2- Braun BD3001 Silk Expert 3 IPL Lazer Epilasyon Cihazı

Vücut ve yüz için kalıcı sonuçlarla, gözle görülebilir şekilde evde tüy alma işini kolaylaştırıyor. Braun BD3001 Silk Expert’i ilk kez kullanırken nazik modu seçip düşük yoğunluklu ışık uygulaması yapabilirsiniz. Bu mod aynı zamanda bikini bölgesi ve koltuk altı gibi hassas alanlar için de ideal. Braun BD3001 Silk Expert Fiyatına Bak / İncele >>

3- Philips Lumea SC1997 Advanced IPL Lazer Epilasyon Aleti Tüy Alma Sistemi Yüz ve Hassas Bölge Başlığı

Evde güvenli ve etkili kullanım için geliştirilmiş olan Philips Lumea SC1997, vücutta ve yüzde rahatlıkla kullanılabilir. 250.000’den fazla ışık atışı yapabiliyor. Ekstra uzun kablosu mevcut. Philips Lumea SC1997 Fiyatına Bak / İncele >>

4- Philips SC1999/00 Lumea Advanced Lazer IPL Tüy Alma Cihazı

Tüylerin vücutta ve yüzde tekrar uzamasına engel olan Philips Lumea SC1999, evde kullanıma uygun en iyi IPL Lazer cihazlarından biri. 250.000’den fazla ışık atışı sağlıyor. Ekstra uzun kablosu mevcut. Philips Lumea SC1999 Fiyatına Bak / İncele >>

5- ROWENTA EP9604 IPL Instant Soft Lazer Epilasyon Cihazı 300.000 Atım

Vücudun farklı bölgeleri için uygulanabilecek 3 adet başlığı bulunan ROWENTA EP9604, evde kullanılabilen en ucuz IPL Lazer epilasyon cihazlarından biri. ROWENTA EP9604 Fiyatına Bak / İncele >>

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s